Радио Милева

Снеже Велков доби засилување: Водителката ја имаше најдобрата поддршка за вежбање – помалото синче (фото)

Снеже Велков доби засилување: Водителката ја имаше најдобрата поддршка за вежбање – помалото синче (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/снежевелков

Снеже Велков не е Снеже Велков ако не е физички активна.

За водителката и фитнес инстуркторката нема изговори кога станува збор за спортување.

Пред да започне пандемијата со коронавирусот, салата во која вежбаше со своите „пилатас девојки“ и беше како втор дом.

Откако започна ова лудило, Снеже почна да вежба на отворено, некогаш во центарот на Скопје, некогаш покрај Охридското крајбрежје, но важно е дека немаше изговори да не вежба.

фото: Принтскрин/инстаграм/снежевелков

Периодов, без разлика дали врне, има магла, е ладно или грее сонце, Снеже наутро најчесто вози велосипед.

фото: Принтскрин/инстаграм/снежевелков

Фитнес инстуркторката неодамна и ја отвори сезоната на вежбање по дома, а деновиве доби засилување.

Имено, нејзиното помало синче вежбаше со мама. Таа овој момент го забележа со камерата и го објави на „Инстаграм стори“.

фото: Принтскрин/инстаграм/снежевелков

„Денес си ја имав најдобрата поддршка за вежбање – блескаме со помалото синче“, напиша фитнес инструкторката.

фото: Принтскрин/инстаграм/снежевелков

Потсетуваме, Снеже од 2006 година е во брак со сопругот Дарко и има две синчиња, Дарин и Ален. Таа вежбаше со Дарин.

Останати вести од Радио Милева