Радио Милева
Да се биде на линијата или да се потоне

Снежана Ѓуришиќ проговори за ненадејната смрт на сопругот

Снежана Ѓуришиќ проговори за ненадејната смрт на сопругот
фото:снежана ѓуришиќ/инстаграм принтскрин

Познатата српска пејачка и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“,Снежана Ѓуришиќ зборуваше во медиумите за многу теми за кои досега не зборувала.

Се сети на своето детство и нејзините први чекори во музиката, а исто така зборуваше за нејзиниот покоен сопруг, за ќерката и синот.

– Се омажив на 18 години, бев во брак 36 години, имам две деца. Покојниот сопруг беше хармоникаш и во бизнисот нè воведе и нè приближи. Во еден ресторан помеѓу Шабац и Лозница, јас гостував таму, се сретнавме, се слушнавме, излеговме. Моите не беа за да се омажам, но кога некое дете ќе смисли нешто, подобро да не се браниш. Се однесував така кога станува збор за моите деца, имам ќерка и син, тие имаат по две деца, тие се причина за живот. Јас не сум баба што дозволува сè. Родителот е одговорност, а бабата е друга, одговорноста е на родителите, им помагам како родители и не им го расипувам тоа што го сакаат, но секако уживам во нив на начин на кој не знаев јас. Маја живее во Њујорк со своето семејство, јас одам таму и тие доаѓаат овде, но не ми претставува проблем, патувам цел живот и штом добијам желба за нив, влегувам во авион и заминувам. Отиде таму за да заврши факултет, потоа се омажила и останала таму – рекла Снежана, а потоа се осврна наназад во моментот кога нејзиниот сопруг починал ненадејно:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Ги имав тие тешки моменти со мојот син, но нека биде жив и здрав. Но, сопругот замина ненадејно, сурово, но добро, кој ќе го преживее ќе биде посилен. Не знаев во тоа време што се случува. Имате избор да застанете на линијата или да потонете, јас сум борец и тоа е местото на срцето или празнината што стои, но животот продолжува. Нека има само здравје и среќа и ќе биде добро – рече Снежана.

Останати вести од Радио Милева