Радио Милева
Строги принципи

Снежана Ѓуришиќ ослaбе повеќе од 20 килограми и откри како успеа во тоа (фото)

Снежана Ѓуришиќ ослaбе повеќе од 20 килограми и откри како успеа во тоа (фото)
фото:снежана ѓуришиќ//инстаграм

Во јавноста се шпекулираше дека пејачката Снежана Ѓуришиќ успеала да изгуби нешто повеќе од 20 килограми во текот на изминатиот период. Таа сега за „Здрав живот“ открива дека на нејзина возраст честопати се јавуваат осцилации кога станува збор за килограмите.

– Неодамна го објаснив моето однесување кога станува збор за тежината. Јас сум некој што е хедонист, така што има осцилации во килограми. Изгубив многу тежина во 92 година додека живеев во Америка, и тоа беше на начин за кој веќе зборував и за кој веќе беше напишано. Оттогаш, се грижам осцилациите да не бидат големи, редовно вежбам со фитнес инструкторот Даниел во удобноста на мојот дом, одам на разни третмани што одговараат на кожата на мојата возраст, се грижам за себе… Со сето ова што можеме да го направиме за себе, најголемата убавина доаѓа одвнатре . Најубавиот накит е задоволството, а жената е најубава кога е сакана и кога сака – вели низ насмевка пејачката која нема помош од нутриционист.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Немам помош, јас сум нутриционист самата, иако порано ги користев услугите на нутриционист. Свесна сум дека не треба да имам слатки и тесто во исхраната, што нормално ги обожавам, па кога ќе се осмелам да си го дозволам тоа, се обидувам да го биде малку – вели Снежана, која конзумирала цигари претходните години, но се ослободи од таа лоша навика…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_)

– Порано користев никотин, но веќе 12 години сум ослободена од таа лоша навика. А, ако слатките се сметаат за порок, тогаш имам еден – вели Ѓуришиќ за „Здрав живот“, која не крие дека посетува козметички третмани.

Останати вести од Радио Милева