Радио Милева
уживаат во заедничко друштво

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград (фото)

Снаа и свекрва: Лепа Брена и Пријовиќ во опуштено издание се прошетаа низ Белград (фото)
фото: андреја демајановиќ/ хело

Иако често во српските медими се пишува за односот на Лепа Брена и Александра Пријовиќ, па наводно снаата и свекрвата не се во најдобри односи, тие го покажаа сосема противното.

Имено, секогаш кога имат прилика се дружат, а понекогаш знаат да споделат и заеднички фотографии.

Овојпат, Брена и Пријовиќ се прошетаа низ центарот низ Белград односно низ Калемегдан.

фото: Инстаграм

Очигледно, дека двете пејачки одлично се согласуваат и сакаат да поминуваат време заедно.

Инаку, откако започна короната Лепа Брена постојавно е на патувања надвор од Србија, па чат – пат знае да се врати во Србија.

Потсетуваме. Пријовиќ неодамна истакна дека прележела корона и дека еден месец нема мирис и вкус.

Останати вести од Радио Милева