Радио Милева

Следува хаос: Мајката на Кија Коцкар влегува во „Задруга“- сака соочување со Анабела?!

Следува хаос: Мајката на Кија Коцкар влегува во „Задруга“- сака соочување со Анабела?!
фото:принтскрин/тв пинк/премијера

Иако ретко беше вклучена во приказните од ријалити шоуто, мајката на Кија Коцкар, Надица, се умори да слуша како ја озборуваат нејзината ќерка.

Како што пишува „Стар“, таа решила да и се спротивстави на Анбела, поради што планира да стане учесник во „Задруга3“. Кија најпрвин не била за ова, но кога ја слушнала дека Луна е виновна за саботирање на настапите и посочи дека Кристина е главниот виновник за распадот на нивното семејство, пејачката одлучлаи да ја поддржи нејзината мајка.

фото:кија коцкар/инстаграм

Надица се „вооружила“ со докази, а прва на нејзиниот sид е Анабела.

– Надица никогаш не сакаше да „плука“ на никого, ја држеше својата страна до максимум, но капката што ја прелеа чашата беше влегување на Анабела во шоуто. Луна и Анабела дури ја спомнаа Надица, велејќи дека таа ја поддржува Кија да им ги уништи животите и дека направила лажни профили од кои ги навредувала. Сега, Надица наводно е решена да влезе во шоуто и да се соочи лично со Анабела. Таа има намера како мајка да разговара со неа и да ја слушне, како и да дава аргументи за кои веќе три години молчи.

Мајката на Кија за српски „Ало“ изјави што мисли за ова.

„Не знам ни самата, можеби ќе се случи“, истакна таа.

Останати вести од Радио Милева