Радио Милева

Следната година се жени, а сега Вељко Ражнатовиќ прозбори за приновата и името на синот

Следната година се жени, а сега Вељко Ражнатовиќ прозбори за приновата и името на синот

Вељко Ражнатовиќ ги потврди пишувањата на медиумите дека следната година ќе стапи во брак со својата свршеница Богдана Родиќ.

Во интервју за „Телегрaф“, Вељко прозбори за медениот месец и истакна дека ќе одат таму каде што ќе каже сорпугата.

На прашањето дали размислувал за принова, синот на Цеца одговори:

„Не треба да се чека.Можеби сега е рано, но во блиска иднина можно е. Но, јас би сакал да се реализирам пред да ми случи такво нешто“, вели Вељко.

 

View this post on Instagram

 

The Sopranos 🤫 #forgetaboutit #wife ❤️

A post shared by ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Тој откри дека би сакал да има син и да се вика Жељко, како неговиот починат татко.

Интервјуто со Вељко може да го погледнете на линкот.