Радио Милева

Славните во изолација: Еве како светските имиња го поминуваат времето дома (видео)

Славните во изолација: Еве како светските имиња го поминуваат времето дома (видео)
фото:лејди гага/инстаграм

Познатите личности, исто како и “обичните смртници“, овие денови се затворени во своите домови, а повеќето од нив одлучиле на социјалните мрежи да ги повикаат луѓето да останат дома и споделиле како тие го поминуваат времето во изолација.

Еве како дел од познатите личности од светот се забавуваат, и што сè прават дома.

Џастин и Хајли Бибер
Џастин и Хајли на Инстаграм и на ТикТок покажаа некоја нивна кореографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Џон Леџенд и Криси Тиген
Џон на своите следбеници на Инстаграм им одржа концерт во живо, додека неговата сопруга седеше на клавирот замотана во пешкир и пиеше вино.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Legend (@johnlegend) on

Елен Деџенерис
Елен се забавува со редење сложувалки. Активност која помага во активирање на мозокот, а истовремено делува многу смирувачки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) on

Кара Делавињ
Кара и нејзината девојка Ешли Бенсон си прават самите забава, но ги забавуваат и другите со своите смешни видеа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

Мајли Сајрус
Пејачката во живо комуницира со своите следбеници на кои им порачува да не излегуваат од дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Елизабет Бенкс
Актерката Елизабет Бенкс ужива во хедонизмот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth Banks (@elizabethbanks) on

Останати вести од Радио Милева