Радио Милева

Славниот холивудски актер го киднапираше Луис Хамилтон

Славниот холивудски актер го киднапираше Луис Хамилтон
Screenshot: Twitter

Вил Смит снимаше видео во кое го киднапира Луис Хамилтон и го врзува за стол со идеја да го преземе неговиот идентитет и да се трка на Абу Даби Гранд При.

Смешното видео Хамилтон го објави на Твитер само половина час пред трката. Во видеото објаснува заврзан и наизглед преплашен, како за Вил ова е „животна прилика“.

-Ти веќе победи, остави малку и за другите, му објаснува актерот како никој нема да го препознае.

-Ти си црнец, јас сум, кој ќе ја види разликата, вели Смит.

Снимката завршува така што Вил Смит заминува и го остава Хамилтон врзан.

-Подобро да победиш, вика Хамилтон по него.

Секако, се работи за шега на двајцата која добро ги насмеа фановите, а Хамилтон во трката повторно победи.

Останати вести од Радио Милева