Радио Милева

Славниот актер се ожени по четврти пат, а невестата е 39 години помлада од него

Славниот актер се ожени по четврти пат, а невестата е 39 години помлада од него
фото:дненис квејд/инстаграм

За Денис Квејд (66), дури и пандемијата на коронавирус не можеше да ги спречи плановите и да се ожени по четврти пат.

Актерот се ожени со манекенката Лара Саво (27) на почетокот на јуни, која е четири децении помлада од него.

Свадбата на Дени и Лара беше интимна, покрај младенците, присуствуваа само неговото семејство и пријатели.

Извор близок на парот изјави за магазинот „People“ дека Лара и Дени планирале голема свадба на Хаваи. Сепак, тие беа спречени да го сторат тоа од пандемијата ,па свадбата се организираше спонтано во Санта Барбара.

 

View this post on Instagram

 

👰🤵💍

A post shared by Dennis Quaid (@dennisquaid) on

За потсртување, актерот зад себе има три брака. Тој за прв пат се ожени во 1978 година со актерката ПJ Соулс, со која бил во брак пет години. И втор пат тој „застана на лудиот камен“ со актерката, овој пат малку подобро познатата Мег Рајан. Бракот со вездата на филмовите „Француски бакнеж“ и „Кога Хари го запозна Сали“ траеше двојно повеќе од првиот, десет години.

Актерот не стана татко се до 2004 година, кога се ожени со со Кимберли Буфингтон и ги доби близнаците Зое и Томас, кои денес имаат 12 години.

Останати вести од Радио Милева