Радио Милева
Уште еден нов член во семејството

Славниот актер доби 7-мо дете на 62 години, а сите се прашуваат како двојката во рок од шест месеци доби две деца?! (фото)

Славниот актер доби 7-мо дете на 62 години, а сите се прашуваат како двојката во рок од шест месеци доби две деца?! (фото)
фото:инстаграм принтскрин

Актерот Алек Болдвин (62) и неговата сопруга Хилари (37) го добија своето шесто дете заедно, потврди извор за американските медиуми. Тие се пофалија и на Инстаграм со среќни вести.

– 7 – напиша Хилари со емотикон на срце во описот на фотографијата на која позира со деца, а бројот „седум“ се однесува на бројот на деца што ги има Алек, вклучувајќи ја и неговата ќерка Ирска (25), која ја доби со поранешната сопруга, актерката Ким Бесинџер (67).

– Мојот живот – напишал актерот со истата фотографија само на шпански јазик.

Веста ги изненади обожавателите бидејќи парот пред шест месеци го доби синот Едуард, а тие дури и не открија за очекување на уште едно дете. Полот на бебето сè уште не е познат, како и дали детето е посвоено или родено од сурогат мајка.

Во секој случај, тие имаат четири сина и една ќерка, а сега се побогати за друг член на семејството.

фото:инстаграм принтскрин

Болдвин неодамна се пошегува дека неговата сопруга сака да „собира бебиња“.

– Им кажувам на луѓето дека мојата сопруга е колекционер. Некои собираат автомобили, некои собираат часовници, уметнички слики. Мојата сопруга собира бебиња. Таа сака бебиња – рече тој во емисијата со Елен Деџенерис.

Останати вести од Радио Милева