Радио Милева

Славната актерка се породи во тајност, а го крие и полот на бебето (фото)

Славната актерка се породи во тајност, а го крие и полот на бебето (фото)
фото:ен хатвеј/инстаграм

Актерката Ен Хатавеј роди второ дете.

Убавата актерка го роди бебето во тајност, а полот сè уште не е познат.

Ен и нејзиниот сопруг Адам се фотографирани како се шетаат, а додека тој го носи новороденчето, актерката се погрижи за нејзиниот постар син Џонатан, кој има три години.

Ен Хатавеј отворено зборуваше за нејзината борба да остане во блажена состојба и двата пати.

фото:инстаграм

– Сите што поминувате низ неплодност и зачнување, знаете дека не ми беше лесно да забременам прв или втор пат. Те сакам Пред да го родам син ми, чувствував притисок да го одржувам распоредот исполнет. Кога не работев, се чувствував како да го губам своето време. Сега понекогаш едноставно не можам да работам затоа што е важно за мене да бидам дома со моето бебе. И не ми е тешко поради тоа. Јас купувам помалку, но повеќе готвам, читам, пишувам и комуницирам. Овозможувам повеќе време за работи што ми се важни бидејќи некако одеднаш имам повеќе време “, рече Ен своевремено.

Ен Хатавеј отворено зборуваше за нејзината борба да остане бремена и двата пати, а сега откако се породи, не моногу сака да открива детали со јавноста.

Останати вести од Радио Милева