Радио Милева

Славната актерка го краде животот од смртта:„Плачам од болки, не знам уште колку време ми останува!“(видео)

Славната актерка го краде животот од смртта:„Плачам од болки, не знам уште колку време ми останува!“(видео)
фото:принтскрин

Ракот кај актерката е во четвртиот стадиум, а овој пат се врати пожестоко од било кога.

Оливија Њутн Џон (71) за време на гостувањето во емисијата „The Morning“ со водителката разговарала за борбата со канцерот кој го има. Низ ваква ситуација познатата Сенди од „Брилијантин“ минува третпат.

Ракот на дојки првпат и бил дијагностициран во 1992 година, на денот кога починал нејзиниот татко.

Во 2013 година, актерката дознава дека ракот се проширил. Замина во ремисија, велки Оливија, повторно се врати пред години кога и било соопштено дека канцерот е во четвртиот стадиум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Newton-John Videos (@olivianewtonjohnvideos) on


-Болката е некогаш неиздржлива. Често плачам од болка, но не сакам да разговарам за тоа колку време од животот ми останува. Во секој случај решѓена сум да живеам подолго од прогнозите на докторите. Не сакам да зборувам за смртта. На крајот на краиштата, може и утре да загинам во некој несреќа, на пример да падне некое дрво на мене, вели Оливија.

Посочува и дека фактот што е во својот дом и може да медитира многу и ја олеснува ситуацијата.

Останати вести од Радио Милева