Радио Милева
Сигурен став

Слаѓа Делибашиќ е „бомба“ во шестата деценија: Пејачката проговори за прозивките дека има вештачки изглед (фото)

Слаѓа Делибашиќ е „бомба“ во шестата деценија: Пејачката проговори за прозивките дека има вештачки изглед (фото)
фото:слаѓа делибаѓиќ/инстаграм принтскрин

Пејачката Слаѓа Делибашиќ (52) често добива комплименти на сметка на својот изглед, но исто така беше мета на критики дека претрпела естетски корекции.

Слаѓа сега отворено кажа што мисли за разубавувањето на овој начин.

– Подобро е жените да посетуваат козметички хирург со возраста отколку кога се млади. Се плашам кога ќе видам дека 20-годишно девојче е со ботокс, но исто така и дека една жена става силикон во градите по педесет годишна возраст. Тоа не изгледа убаво – изјави Слаѓа за „Информер“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sladja Delibasic (@sladjadelibasic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sladja Delibasic (@sladjadelibasic)

Пејачката тогаш подвлече дека е приврзаник на помали процедури кои не го менуваат личниот опис, туку го забавуваат стареењето.

– Јас сум за тоа да се средат некои брчки малку по четириесет години, и тоа е сосема доволно – рече таа.

Останати вести од Радио Милева