Радио Милева
колоритна еротска глетка

Скопјанката Елеонора Миљковиќ – топлес на балкон: „Излези сонце, право на тераса…“ (ФОТО)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ – топлес на балкон: „Излези сонце, право на тераса…“ (ФОТО)

Елеонора Миљковиќ скопските фаци и  особено „ноќните птици“ во престолнината, оддамна ја познаваат. Атрактивната скопјанка сепак, на пошироката јабност и се претстави и стана општопозната по учеството во реалното шоу „Задруга“, каде од нигде-никаде влета меѓу српските старлети и за миг ги засени, фрлајќи ги на моменти во очај. што со својата атрактивна појавам, убавина и сексапил, со својот еротски набој, но, за разлика од повеќето од нив и својот интелект… Иако под топлиите млазеви на тушот, телесниот раскош многу повеќе доаѓа до израз, а тоа голата Нора, тогаш најдобро го демонстрираше.

Оттогаш мина доста време, но скопската убавица не престана да биде актуелна, како со присуството во видеоспотовите на актуелните македонски музички ѕвезди како „2 бона“ или најновото видео на Слаткаристика на пример...

…Така и со постојаното објавувајќи жешки фотографии на социјалните мрежи, особено на својот профил на Инстаграм.

Откако летото пристигна, а коронвирусот никако да си замине, Нора реши да им се спротистави на пеколните горештини  во минијатурни парчиња облека, во секси бикини, а Бога ми и… Топлес!

Така, нејзините неколку последни објави на Инстаграм,  се вистински празник за „плакнење очи“. На фотографиите расната скопска убавица го истурила сиот свој сексапил на пространиот балкон од својот дом, каде таа најпрвин позира само по градник и шоцеви во полуклечечка поза.

Како што денот се развива, жештината станува се поголема, па Нора сфати дека мора малку повеќе да се раскомоти и побрза да се соблече во ултрасекси костим за капење со златна боја. Овој пат исправена, ги истакна своите најсилни адути: Бујната предница кон фотообјективот, а големата разголена задница, кон комшиите и нивниот прозорец под покривот!

За колоритен еротски поглед за добро утро и убав и среќен ден! Како што и самата убавица вели: „Не можете да купите среќа, но можете да си купите бикини и тоа е приближно близу “.

Но, сонцето се’ повеќе почнува да пече, па и Нора се’ повеќе реши да се соблече… Едноделен костим за капање – се’ уште на неа, само овој пат различен модел и во различна, а слична боја…

„Излези сонце, право на тераса и светни силно во доволна доза, за да може Нора да смени поза…“ Овој пат – клечечка, за нова секси фотографија на подразголената убавица.

А кога сме веќе кај сонцето и разголувањето, како што облаците почнаа да го шараат скопското небо, така расната скопјанка се’ помалку облека оставаше на себе.

„Колку повеќе облаци има на вашето небо, толку ќе биде поколоритно вашето зајдисонце“ – порача Елеонора, па реши даго направи најпривлечниот чекор во колоритниот еротски декор.

Секако, откако претходно откри дека е жестока, силна и полна со оган, и дека дури и не може да се задржи себеси, бидејќи нејзината страст гори посилно од нејзините стравови“… Затоа убавицата се ослободи од сиот свој стрес, па се соблече топлес!

Совршена форма и тело за петка, за последната поза на колоритната летна, еротска глетка.

Останати вести од Радио Милева