Радио Милева
За нив животот тече во „нормала“

Скандалозна роденденска журка среде пандемија на сестрата на Богдана Ражнатовиќ (фото)

Скандалозна роденденска журка среде пандемија на сестрата на Богдана Ражнатовиќ (фото)
фото:инстаграм/принтскрин/блиц.рс

Бојана Родиќ, идната снаа на пејачката Гоца Божиновска, на својот Инстаграм профил се пофали со прославата на забавата по повод роденденот на нејзината постара сестра Наташа Родиќ.

Тие организираа голема журка со музика во живо и бројни изненадувања за славеничката , и покрај мерките среде пандемијата на коронавирус.

Салата, која беше богато украсена како дел од прославата, беше преполна со гости кои, судејќи според снимките  лудо се забавувале и покрај тоа што мерките во Србија се далеку од тоа.

фото:инстаграм/принтскрин/блиц.рс

Иако целата планета е во борба против пандемијата, тоа не ги спречи Родиќ да ги игнорираат мерките донесени од Владата на Република Србија.

фото:инстаграм/принтскрин/блиц.рс

Токму ваквото неразумно односување, насекаде е причина за најголемо ширење на заразата.

Останати вести од Радио Милева