Радио Милева
бизарна вистина или ноторна лага?

Скандал кој го згрози светот: Пејачот имал секс на каучот со мајката на својата покојна сопруга, уште додека таа била жива?!

Скандал кој го згрози светот: Пејачот имал секс на каучот со мајката на својата покојна сопруга, уште додека таа била жива?!

Музичарот Р. Кели (52) го негираше обвинението дека имал секс на каучот со мајката на неговата поранешна сопруга, починатата пејачка и актерка Алаја. Обвинетата музичка ѕвезда се правдаше дека со нејзината мајка никогаш немал ништо повеќе од пријателство и додала дека таквите гласини започнале од поранешната девојка на Лиза Ван Ален.

Кога Алаја ќе заминела да спие, Кели и Дијана имале секс во дневната соба. Тоа траело со месеци“ – тврди Ван Хален.

Лиза и открила на американската телевизија дека нивниот брак бил поништен откако Алаја имал спонтан абортус.

„Тој ми рече дека ќе се венчаат затоа што била бремена. Кели и неговиот помошник фалсификувале сертификати и документи бидејќи Алаја во тоа време сè уште беше малолетна. Во овој момент можам да одам на детектор на лаги. Ова не се гласини. Ова е жива вистина“ – тврди Лиза.

Ова е лага. Таа се’ ќе направи само за да дојде на нсловните страници“ – се бранел Р. Кели.

Шушкањата за нивната љубовна врска и тајнта свадба, подоцна беа потврдена. Парот се зема на 31 август 1994 година во хотелот Шератон во Розмонт, Илиноис. Во тоа време Алаја имаше само 15 години.
Седум години поодцна, американската пејачка и актерка Алаја почина на 25 август 2001 година во авионска несреќа на Бахамите по снимањето на видеото за синглот “Rock the Boat”. По завршувањето на снимањето, Алаја и осум членови на нејзиниот тим тргнале дома со авионот кој заврши трагично.

Фото: Профимедиа/ ЦБС принтскрин/Гети имиџис, Википедија

Останати вести од Радио Милева