Радио Милева

Сите зборуваат за костимот на Карлеуша кој го носеше на настап – само кацигата чини мало богатство!

Сите зборуваат за костимот на Карлеуша кој го носеше на настап – само кацигата чини мало богатство!
фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Поп дивата Јелена Карлеуша го одржа првиот настап во Белград по смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша.

ЈК приреди спектакл во еден од клубовите во главниот град, а покрај добрата забава, сите зборуваат за нејзиниот необичен костим во кој се појави пред публиката.

Еве колку потроши за да биде Мини Маус:

Кацигата чини 1100 евра, синџирите за тело 170 евра, наметката од пердуви 1000 евра, доди од латекс 150 евра, розовите чизми 525 евра. Целокупниот стајлинг за камбекот во Србија изнесува 2945 евра.

Како ви се допаѓа Карлеуша во ова уникатно и впечатливо сценско издание?

фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Останати вести од Радио Милева