Радио Милева

Сите трансформации на Боба Живојиновиќ: Од млад и згоден тенисер до „буцко“

Сите трансформации на Боба Живојиновиќ: Од млад и згоден тенисер до „буцко“
фото: дамир дервишагиќ

Слободан Боба Живојиновиќ во текот на 80тите беше еден од најзгодните и најпосакувани фраери кога се занимаваше со тенис и постигнуваше светски успех во овој спорт.

На почетокот на својата кариера, Боба изгледаше витко, високо, со затегнати мускули и тело, а многумина жени воздивнивуваа по овој млад тенисер.

фото: Принтскрин

Меѓутоа, кога ја повреди кичмата тој престана да се занимава со тенис.

А кога заплива во брачните води и престана да спортува, Боба го промени и својот изглед.

Имено, ако се споредат фотогорафии од Живојиновиќ од некогаш и сега, ќе забележите огромна промена, односно некогашниот тенисер денес е здебелен и со вишок на килограми, а за тоа е задолжен неговата љубов кон храната, но и одличната способност да готви.

фото: принтскрин

Сопругот на Лепа Брена, пред некоја ослабе 20 килограми, но повторно се здебели.

Изгледа, дека сопругот на пејачката не се грижи за вишокот на килограми, па ужива во подготувањето на храна, но и нејзино конзумирање.

Инаку, Боба Живојновиќ е познат како одличен мајстор во кујна и знае да направи разни специјалитети, па често кога Живојиновиќ прават некоја прослава Боба е задолжен за кујната.

Кога пак станува збор за фризурата, Боба во младоста имаше долга црна коса.

фото: принтскрин

Меѓутоа, сега екс тенисерот има побела коса, а има и бела брада.

фото: Немања Николиќ

Како и да е, Боба изгледа шармантно, а моментално заедно со својата сопруга Лепа Брена ужива на одмор во Монте Карло.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Останати вести од Радио Милева