Радио Милева

Сите се сеќавате на Кончита што победи на Евровизија, па призна дека има ХИВ: Сега никој не може да верува како изгледа денес (фото)

Сите се сеќавате на Кончита што победи на Евровизија, па призна дека има ХИВ: Сега никој не може да верува како изгледа денес (фото)
фото:„profimedia“

Поранешната евровизиска победничка Кончита Вурст, многумина не ја препознаа кога се појави во специјалната „Евровизија“ што се емитуваше ширум светот наместо планираното финале на натпреварот, откажано поради пандемијата на корона.

Откако призна дека е заразена со ХИВ, Кончита се претстави пред евровизиската публика во ново издание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Conchita WURST (@conchitawurst) on

Со бела атлет маичка, црна капа, но без трага и глас од периките по кои е препознатлива …

Кончита уште еднаш успеа да привлече внимание кон себе!

фото:принтсктин/јутјуб

“Јас сум дома, како повеќето од нас. Јас се обидувам да бидам позитивна. Последните денови слабо носев долна облека и тоа многу ми се допаѓа тоа. Останете дома, се гледаме многу брзо”, рече Кончита во вклучувањето.

Останати вести од Радио Милева