Радио Милева
Само спонтано

„Сите роднини прашуваат кога ќе има свадба“: Саша Ковачевиќ искрено за врската со Зорана и идните планови

„Сите роднини прашуваат кога ќе има свадба“: Саша Ковачевиќ искрено за врската со Зорана и идните планови
фото:саша ковачевиќ/инсатграм принтскрин

Саша Ковачевиќ ужива во врската со неговата избраничка Зорана, а сега откри непознати детали од нивната врска.

Имено, тој истакна дека во нивната врска нема место за љубомора.

– Сега можам да одговорам дека воопшто не сум љубоморен. Зорана е девојка која не дава никаква причина за љубомора, и мислам дека мора да има причина за сè. Целосно сум безгрижен кога станува збор за неа – вели пејачот.

Ако можеше да го претвори Зорана во Баба Мразица, пејачот откри што ќе побара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

– Би сакал да го прашам Зорана за она што ми го даде овие четири години заедно, а тоа е љубовта што ја имаме еден кон друг. Мојот Дедо Мраз пристигна пред четири години, а со неа дојде сè што ми треба и што ме прави среќен.

И тогаш тој се осврна на бракот.

– Тоа прашање ме враќа во периодот кога бевме млади и отидовме кај баба ми во селото, па целото семејство навали со прашања за тоа кога ќе се случи венчавката. Така се чувствував со години. Кога ќе се случи, тоа ќе се случи спонтано – рече тој за „Ало“.

Останати вести од Радио Милева