Радио Милева
Одобрена љубовна приказна

„Сите на изненади“: Сопругата на Харис Џиновиќ проговори за врската на 17 годишната ќерка со фудбалерот на Црвена ѕвезда (фото)

„Сите на изненади“: Сопругата на Харис Џиновиќ проговори за врската на 17 годишната ќерка  со фудбалерот на Црвена ѕвезда (фото)
фото:мелина џиновиќ/инстаграм фан пејџ

Сопругата на пејачот Харис Џиновиќ долго беше противник за тоа да нејзините деца имаат профили на социјалните мрежи. Но, јавноста имаше прилика да ја запознае ќерката Џина која е активна на Инстаграм.

– Јас бев против децата да имаат социјални мрежи кога за нив беше навистина рано. Сепак, Џина наполни 17 години, Кан 16 години. Сега мислам дека ги воспитавме и едуциравме доволно долго во кој правец треба да одат. Сега е во ред да имате профили. Добро го поднесов, затоа што гледам дека Џина беше изненадена кога станува збор за тоа како му приоѓа на тој свет. Особено на ТикТок, каде е весела девојка, без шминка… Таа е на нејзиниот татко, не е срамежлива и не се плаши од камери или луѓе. На пример, тоа е проблем што јас го имав цел живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

Харис ја поддржуваше врската помеѓу Џина и Андреј.

Со влегувањето на Џина во јавниот живот, српските медиуми пишуваат и дека има момче кое успешно гради кариера во фудбалските води.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

– Харис и јас ја поддржавме таа врска без никакви проблеми, бидејќи Андреја Ѓуриќ е фантастично момче. Го сакаме многу во семејството, а работата е во тоа што Харис беше тој што ја дозволи таа љубовна приказна, и за мене беше малку шокантно, вели познатата модна дизајнерка Мелина Џиновиќ.

Останати вести од Радио Милева