Радио Милева

Сите мислеа дека ќе биде со Аенифер Анистон, но Бред Пит си најде 29 години помлада (фото)

Сите мислеа дека ќе биде со Аенифер Анистон, но Бред Пит си најде 29 години помлада (фото)
фото:бред пит/инстаграм/принтскрин

Токму кога сите очекуваа дека Бред Пит и Џенифер Анистон се на добар пат да бидат повторно заеднио, светските таблоиди објавија дека тој си нашол некоја друга и тоа доста помлада.

Актерот бил забележан од папараци како пристигнува со, наводно, својата нова партнерка, на францускиот аеродром „Ле Бурже“, кај Париз.

фото:„Backgrid“

Според „УС викли“, се работи за 29 години помладата германска манекенка Никол Потуралски.

фото:инсатграм

По разводот со Анџелина Џоли во 2016 година, Бред беше романтично поврзуван со дизајнерката на накит и холистичка исцелителка Сет Хари Калса, со глумицата Алија Шокат и професорката на МИТ – Нери Оксман.

Останати вести од Радио Милева