Радио Милева

Сите ја знаеме Сузана Турунџиева, мајката на Лора, а вака изгледа нејзината свекрва (фото)

Сите ја знаеме Сузана Турунџиева, мајката на Лора, а вака изгледа нејзината свекрва (фото)
фото: фејсбук

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева претходната година во август заплива во брачните води со Филип Наунов.

Тие направија мала свадба само за најблиските пријатели, а мама Сузе беше најсреќна и највесела на свадбата.

Во март оваа година Лора и Филип станаа родители на нивниот и уживаат во семејната идила.

Додека Сузе често е активна на социјалните мрежи и често споделува фотографии од своите активности или паметни цититати за животот, Лора е резервирана за својата приватност и е помалку активна на друштвените мрежи.

фото: фејсбук

Таа ретко објавува фотографи и не е толку активна на социјалните мрежи. Лора дури не ни објавуваше фотографии од нејзинта бременост, односно ги објави по породувањето.

Сите знаеме како изгледа мајката на Лора, а деновиве таа објави фотографија и покажа како изгледа нејзината свекрва.

„Снаа и свекрва“ напиша Лора во описот на фотографијата.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева