Радио Милева
Мириса на среќа

Сите ја покажаа елката за Нова Година, а Пере од „Нокаут“ за Божиќ – неговата е посебна, поуникатна не сте виделе (фото)

Сите ја покажаа елката за Нова Година, а Пере од „Нокаут“ за Божиќ – неговата е посебна, поуникатна не сте виделе (фото)
фото:никола перевски/фејсбук

На големиот христијански празик Св.Никола во домот на македонскиот музичар Никола Перевски-Пере пристигна новиот член во семејството – бебенцето Софиа.

Пере неодамна стана тато по третпат, а откако Софиа пристигна дома, тато редовно објавува фотографии од неговата трета среќа.

Како што е ред, амбиентот во домот комплетно е уреден во согласнот со празничниот период, но и во знакот на бебето.

фото:никола перевски/фејсбук

Особено пресладок детаљ се светилките кои се закачени на креветчето на малата Софиа.

Исто така Пере објави и необична елка која наместо лампини, целата е украсена со плишани мечиња, од врвот, па се до последното гранче.

фото:никола перевски/фејсбук

Глетката е преслатка, па еве ако сакате нешто поинакво за следната година, идејата е повеќе од уникатна, особено доколку имате малечки дечиња дома.

Останати вести од Радио Милева