Радио Милева

Сите ја паметиме стриптиз сцената на Џејми Ли Кертис пред Шварценегер – еве како денес изгледа актерката на 60 години

Сите ја паметиме стриптиз сцената на Џејми Ли Кертис пред Шварценегер – еве како денес изгледа актерката на 60 години

Американската актерка Џејми Ли Кертис беше една од презентерите на овогодинешниот „Златен глобус“, каде што апсолутно воодушеви со нејзиниот изглед, облечена во бел елегантен фустан.

Но, на 60-годишната Џејми Ли многумина најмногу се сеќаваат на легендарната сцена со стриптиз од филмот “Вистинските лаги”, во кој глумеше со Арнолд Шварценегер.

Џејми  има 60 години, а откако подолго време се оддалечи од филмот, минатата година се врати во римејк на филмот “Ноќта на вештерките”, кој ја прослави во 1981 и 1998 година.