Радио Милева
наследени гени...

Сите и се восхитуваат на убавината на Цеца, а еве од кого ја наследила: Мајка и на фолк дивата има аристократска убавина (ФОТО)

Сите и се восхитуваат на убавината на Цеца, а еве од кого ја наследила: Мајка и на фолк дивата има аристократска убавина (ФОТО)

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ често истакнува колку е горда на фактот што нејзините родители секогаш ја поддржувале за време на нејзината кариера и и’ давале ветер во грбот.

Иако не ги гледаме често во јавноста, пејачката сега објави фотографија на својот Инстаграм профил на која позира со нејзината мајка Мира. Многумина ја забележаа големата сличност помеѓу мајката и ќерката, а недвосмислени се мислењата дека фолк дивата ја наследила аристократската убавината од неа.

Мама…“ – само напиша Цеца во описот на фотографијата што ја објавила, на која е сликана пред повеќе од десеттина години со мајка и Мира и нејзиниот син, додека Вељко уште бил мал.

Фото: Инстаграм принтскрин/ceca.fanpage/cecaraznatovic

Останати вести од Радио Милева