Радио Милева

Сирена која освојува на прв поглед: Згодната пијанистка на Стјепан Хаусер се пофали со новиот изглед (фото)

Сирена која освојува на прв поглед: Згодната пијанистка на Стјепан Хаусер се пофали со новиот изглед (фото)
фото:инсатграм

Лола Астанова, една од напознатите пијанистки на светот, а во јавноста исто така попозната по музицирањето и врската со виолончелистот Стјепан Хаусер, освен со свирењето, привлекува внимание и со својот изглед.

До неодамна беше со црна коса, а сега на Инстаграм се пофали со новиот изглед и боја на косата која им се допадна на обожавателите. Лола долгата коса ја обои во платинесто виолетова, а новиот изглед го претстави облечена како сирена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on


„Чувајте се од песните на сирените“, напиша Лола во описот за што следбениците ја преплавија со комплименти.

 

View this post on Instagram

 

Beware of the siren’s song …🧜🏼‍♀️🔱🔮🎶 • • • #pianist #musician #artist #animation #mermaid #songs

A post shared by LOLA ASTANOVA (@lolaastanova) on

Инаку, откако во 2017 година Стјепан ја прекина врската со пејачката Јелена Розга, тој почна интензивно да се дружи со атрактивната Лола, како на сцената, така и во приватниот живот.

Останати вести од Радио Милева