Радио Милева

Синот на славниот холивудски актер е најновата љубов на Рита Ора (фото)

Синот на славниот холивудски актер е најновата љубов на Рита Ора (фото)
фото:рита ора/инстаграм

Рита Ора беше во кратка врска со Бруклин Бекам, најстариот син на Дејвид и Виктрија Бекам, а сега е во врска со друго момче.

Пејачката очигледно е решена да го најде вистинскиот за неа па овој пат е во врска со синот на познатиот актер Џуд Ло, Раферти Ло.

Пејачката и шест години помладиот актер се запознале на снимање на филм каде што и ја започнале својата романса, а на забавата по доделувањето на британските модни награди “уловени“ биле како се држат за рака, пренесуваат од “TeenStar“.

фото:принтскрин/инстаграм

Иако во врска се само неколку недели, извор близок до пејачката тврди дека тие имаат сериозни намери да бидат заедно па затоа и се претставиле во јавноста.

„Помеѓу нив веќе некое време нешто се случува, откако почнаа да работат заедно. На луѓето им беше неверојатна нивната заедничка хемија и така почнаа трачевите. Привлечноста се претвори во врска. Подготвени се да излезат во јавноста како пар и поради тоа не можеа да се воздржат, а да не се држат за рака. Многу се заљубени“ – рекол извор за странските медиуми.

Останати вести од Радио Милева