Радио Милева

Синот на познатиот српски пејач во изолација поради коронавирус

Синот на познатиот српски пејач во изолација поради коронавирус
фото:јутјуб/грандмагазин/тв гранд

Девин Антоновиќ, вонбрачниот син на пејачот Мирослав Илиќ, е во изолација во Америка под сомнение дека е заразен со коронавирус.

Младиот човек, патем, доктор, неодамна присуствуваше на конгрес, на кој исто така беше вклучен и човек кој потоа почина од вирусот.

– Девин беше на собир со заразен од коронавирус, кој почина веднаш по тоа. Починатиот бил во контакт и со Антоновиќ, кој итно бил пренесен во болницата. Засега сè уште е непознато дали Девин е заразен затоа што резултатите сè уште не се завршени. Тој е во карантин “, изјави извор за српски „Информер “.

Оваа информација ја потврди мајката на Девин, Мирјана, која некогаш била голема љубов на Мирослав Илиќ.

Точно е дека мојот син присуствуваше на тој конгрес. Сега е во изолација сè додека не се утврди дека е заразен со вирусот. Лекарите се убедени дека Девин добил опасен вирус. Најголем проблем е што не може да се утврди веднаш, потребни се бројни анализи, така што е во изолација до понатамошно изследување- изјави Мирјана за споменатиот весник.

Мирјана откри и дека постои можност и таа да биде заразена, бидејќи го видела својот син по завршувањето на конгресот.

фото:мирјана антоновиќ/фејсбук/мирослава.појузина

– Девин дојде кај мене веднаш по конгресот. Го гушнав, па сега сум во куќен притвор за секој случај. Ако Девин излезе дека е заразен, ќе ме тестираат за корона. Ако се оди добро, двајцата ќе пристигнеме во Србија на 31 март затоа што имаме закажано судење со Мирослав “, откри таа.

Потсетување, Мирјана Антоновиќ, поранешна љубовница на Мирослав Илиќ, со години се расправаше со фолкот, обидувајќи се да докаже дека тој е татко на нејзиниот син Девин.

И покрај одбивањето на Мирослав да се изјасни, судењето се одложува неколку години.

Останати вести од Радио Милева