Радио Милева

Синот на познатиот пејач имал сообраќајна несреќа во Германија

Синот на познатиот пејач имал сообраќајна несреќа во Германија

Синот на Халид Муслимовиќ, Енис Муслимовиќ доживеал сообраќајна несреќа во Германија, по која пристигнала Брза помош за да му помогне на Енис.

Тој бил во автомобилот со својот пријател, а по сообраќајката се чувствува добро.

фото: принтскрин/инстаграм

Синот на пејачот се огласи преку социјалните мрежи, па со фотографија од лице место објасни како се чувствува.

фото: Принтскрин/инстаграм

„Благодарам на Господ, добро сме“ напиша Енес во описот на фотографијата.