Радио Милева

Синот на Меган Маркл и Хари наполни една година

Синот на Меган Маркл и Хари наполни една година
фото: гуливер гети

Синот на Меган Маркл и Хари, Арчи денес полни една година.

Иако Меган Маркл и Хари го напуштија кралското семејство и се преселија во Америка, денес слави цела Британија.

Британските медиуми денес само пренесуваат информации ѕа првиот роденден на Арчи.

фото: инстаграм

Иако била планира голема прослава во Англија, поради коронавирусот променети се плановите за славење на 1виот роденден на Арчи.

Имено, Меган и Хари роденденот на наследникот ќе го прослават во нивниот дом во Лос Анџелес.

„Поради социјалното дистанцирање,  но и затоа што се откажани настаните поради кои Меган и Хари требаше да се вратат во Англија, семејството ќе остане во Лос Анџелес“ вели извор.

фото: гуливер гети имагес

Од сите страни пристигнуваат честитки за роденденот на малиот Арчи.

За потсетување, неодамна и принцезата Шарлот го прослави својот петти роденден, а како што пренесуваа медиумите Кејт Мидлтон и принцот Вилијам и оргнизирале оналјан забава со кралицата Елизабета и другарчињата од училиште.

Останати вести од Радио Милева