Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ удри по Цеца: „Таа е воен профитер“

Синот на Марина Туцаковиќ удри по Цеца: „Таа е воен профитер“
фото: принтскрин/јутуб

Синот на Марина Туцаковиќ, текстописецот Милан Лаќа Радуловиќ, удри по најголемата фолк starвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ, пишувајќи прозивки на социјалните мрежи.

Имено, Радуловиќ на социјалната мрежа Твитер напиша дека на Цеца местото и е во Хаг, индиректно нарекувајќи ја воен злосторник, што предизвика бурни реакции кај твитерџиите.

Тој беше прашан за мислење за новата песна на Дино Мерлин, „Ми“.

– Како што гледам сите тие воени хушкачи, кои сега без помош сакаат да се лустрираат, местото им е во Холандија во градот на искупување. Мерлин, Цеца и други…, напишал на социјалните мрежи.

фото: e сток/страхија костиќ/Рајко.Р

Пријателите на Цеца веднаш и го испратиле коментарот. Таа се разочарала зошто добила ваков бруталан напад од Луќа, но од почит кон Марина одлучила да не реагира.

„Ваквиот потег на Луќа не ги изненадува неговите пријатели кои знаат дека кога е под разни супстанци знае да напише нешто и потоа да се кае. Само не ми е јасно, како поствесно не му е жал да удира по Цеца која прва се најде кога и беше најпотребна на неговата мајка“.

Потсетуваме, Цеца со години е блиска со Марина Туцаковиќ и со нејзиното семејство.

Останати вести од Радио Милева