Радио Милева
Ја возбудуваат само помлади

Синот на Мадона има 20 години, а нејзиното ново момче 26: Поп-кралицата ужива со саканиот во Африка (фото)

Синот на Мадона има 20 години, а нејзиното ново момче 26: Поп-кралицата ужива со саканиот во Африка (фото)
фото:мадона/инстаграм

Пејачката Мадона (62) во последните три недели посети пет различни земји, иако бројни забрани се во сила поради пандемијата на вирусот корона.

Таа заедно со момчето патува со приватен авион. Нејзиното момче е американскиот танчер и кореограф Ахламалик Вилијамс (26). Пред Божиќ, таа тргна за Лондон со своите четири деца, а со нив беше и Вилијам.

фото:инстаграм

Подоцна им се придружи и најстариот син на Мадона, Роко (20). На крајот на декември, тие отидоа во Малави во Африка, додека по пат го посетија и Египет. Тие беа во Малави една недела каде се сретнаа со претседателот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ahlamalik Williams (@ahla_malik)

Се дружеа со локалното население и ја посетија болницата што ја основа Мадона.

После тоа, ја посетија Кенија, а Мадона се пофали дека е со помладото момче со племето племе Покот на западот од Кенија. Пред патувањето, целото семејство беше тестирано на Ковид-19 и тие беа негативни.

Останати вести од Радио Милева