Радио Милева

Синот на Лепа Брена доживеал сообраќајна несреќа

Синот на Лепа Брена доживеал сообраќајна несреќа

Поради лошите временски услови, синот на Лепа Брена,  Стефан Живојиновиќ претходната недела излетал од патот на Копаоник.

„Стефан е добар возач и има силен мерцедес, но тие денови Копаоник беше покриен со снег. Луѓето и со џипови едвај успеа да поминат. Тргна сам еден ден порано, додека неговиот помлад син Виктор остана да преноќи заедно со пријателите.Иако сите му рекоа да тргне утрото, тој не сакаше бидејќи имаше закажана емисија каде ќе ја промовира песната“ вели извор близок на Стефан Живојиновиќ и објасни што се случило на патот.

 

View this post on Instagram

 

Želim vam godinu punu uspeha i ljubavi. SREĆNA NOVA GODINA 🥂💫

A post shared by Stefan Zivojinovic (@stefanzivojinovic) on

„Стефан возеше полека, но одеднаш поради ледот излета од патот.Среќа, не се повреди. Ни автомобилот не е оштетен. Стефан, веднаш викна „шлеп – служба“. Меѓутоа, ги немаше еден час. Стефан се смрзна, а бидејќи се беше во ред, тој го продолжи патот. Инаку, ни Боба, ни Брена не знаат што се случи за да не се нервира, а Брена ги советуваше да не одат на Копаоник бидејќи се подготвува невреме“ вели изворот.

Инаку, Стефан и Брена во следниот период ќе имаат турнеја во Австралија.