Радио Милева

Синот на Халид Муслимовиќ чека дете со малолетничка, а пејачот наскоро ќе стане дедо (фото)

Синот на Халид Муслимовиќ чека дете со малолетничка, а пејачот наскоро ќе стане дедо (фото)
фото:халид муслимовиќ/инстаграм

Синот на Халид Муслимовиќ, Енис (27) ќе стане татко за три месеци!

Како што дознава „Курир Старс“, наследникот на фолк пејачот од Босна и Херцеговина, чека дете со седумнаесетгодишната М.А од Бања Лука, со која веќе некое време е заедно, а од неодамна живеат и под ист покрив.

“Енис беше во врска со една девојка осум години и требаше да се ожени за неа. Сепак, тој се запозна со сегашната избраничка, се за заљуби во неа, како и таа и него. Тој знаеше дека има само 16 години, но не му пречи. Девојчето сè уште оди во средно училиште, но веројатно ќе мора да паузира бидејќи треба да се породи во јануари. Таа веќе се преселила во куќа на Муслимовиќ во Приједор, иако нејзината семејство се спротивставило на тоа да стане толку млада мајка “, вели изворот за наведениот српски медиум.

фото: енис муслимовиќ/инстаграм

Халид пак за медиумите ја потврдува оваа вест.

“После дождот доаѓа сонце, сè околу мене е во ред. Благодарам за честитките, изјавил пејачот.

фото: енис муслимовиќ/инстаграм

Инаку, босанските медиуми пишуваа за врската помеѓу малолетната девојка и Енис, а двајцата рекоа дека нема да прават свадба во скоро време. Сепак, Халид и неговата сопруга го поддржуваат нивниот син, а исто така му помагаат во реновирањето на неговиот нов дом, каде што идните родители ќе живеат со наследникот.

Останати вести од Радио Милева