Радио Милева
Напорно се подготвува

Синот на Ѓорѓе Балашевиќ го прозва пејачот Слоба Радановиќ кој доби неочекувана понуда (фото)

Синот на Ѓорѓе Балашевиќ го прозва пејачот Слоба Радановиќ кој доби неочекувана понуда (фото)
фото:слободан радановиќ/инстаграм принтскрин

Српскиот пејач Слоба Радановиќоткри дека ќе се проба во актерството.

Имено, тој доби покана од синот на покојнот Ѓорѓе Балашевиќ, Алекс, кој е продуцент на филм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S L O B A (@slobaradanovic)

– Наскоро ќе дознаам за што точно станува збор, но приказната е за ММА спортот, јас веројатно ќе бидам борец, улогата е сериозна, синот на Балашевиќ продуцира филм, јас не излегувам од теретана, ќе видиме што се случува зад рингот … Не сум прочитал сценарио, но знам дека филмот ќе се снима во Србија и на некои егзотични дестинации. Едвај чекам да се обидам во тоа и мислам дека сум на висина на задачата. Надоместокот е добар – заклучи Слоба во шоуто со Огњен Амиџиќ.

Останати вести од Радио Милева