Радио Милева

Синот на Цеца се жени: Еве кога Вељко Ражнатовиќ ќе го каже судбоносното „да“

Синот на Цеца се жени: Еве кога Вељко Ражнатовиќ ќе го каже судбоносното „да“

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко е свршен со својата партнерка Богдана.

Вељко и неговата избраничка Богдана ќе се венчаат во јуни следната година во Белград.

Како што пренесуваат медиумите, Вељко и Богдана свадбата ја планирале многу порано, но повозрасните и поискусните ги советувале да се венчаат подоцна.

„Бев кај Цеца пред еден месец и го запознав семејството. Цеца е природна, нормална жена и затоа сум воодушевен колку е културна. Тогаш првпат се запознавме и точно е дека зборувавме за свадба. Венчавката треба да биде следната година, но се уште не го одредивме датумот, можеби ќе биде во јуни. Не сум сигурен“, вели таткото на Богдана и додава:

„Што се однесува до мене сакам да се почитуваат свадбените обичаии“ објасни таткото на девојката на Вељко.

За потсетување, Вељко со месеци ја нарекува Богдана како негова жена, а Цеца и Анастасија ја подржaа оваа врска.

Останати вести од Радио Милева