Радио Милева
„цепач“...

Синот на Цеца се покажа на дело: „Цепи Вељко… додека си млад“ (ФОТО)

Синот на Цеца се покажа на дело: „Цепи Вељко… додека си млад“ (ФОТО)

Вељко, синот на фолк дивата Цеца Ражњатовиќ постираше една необична фотографија на својот Инстаграм профил, која наиде на мноштво позитивни кометари и одобрувања.

На неа, сликан гол до појас со секирата в рака, синот на Цеца и Аркан насмеан цепи дрва во дворот. Покрај фотографијата самиот Вељко напишал: „Иди док си млад“ – асоцирајќи на наслововт на песната на неговата мајка, во чиј видеоспот се појавува младиот згоден и мускулест дрвосеча.

На тоа пријателите на Вељко од посилниот пол додадоа: „Цепи мајсторе, додека си млад“… сакајќи да кажат нешто друго што многу има врска со „цепење“… ама не дрва!

 

Останати вести од Радио Милева