Радио Милева

Синот на Арнолд Шварценегер има проблем со килограмите и воопшто не потсетува на татко си (фото)

Синот на Арнолд Шварценегер има проблем со килограмите и воопшто не потсетува на татко си (фото)

Татко му можеби е фраер, но синот ни најмалку не личи на него.

Синот на Арнолд Шварценегер, актер, бодибилдер и бивш гувернер на Калифорнија, Кристофер Шварценегер, има 20 години и е повеќе од маркантен со вишок килограми за разлика од татка си кој и на 71 година е како извајан.

Во една прилика Кристофер е фотографиран на пат кон ресторан, а покрај вишокот килограми многумина се зачудија што носи патики без чорапи.

Кристофер исклучително ретко се појавува во јавност, а секој пат собира жестоки критики поради вишокот килограми.

A post shared by @weekdays_stars on

Не знаеме што Шварци му вели за тоа, но тој самиот на Инстаграм редовно објавува предлог вежби од теретана.


Многумина се прашуваат со што не го поведе синот со себе, но тато засега не ги коментира таквите прашања.