Радио Милева

Синот на Аца Лукас решил да се осамостои – ќе заработува како таксист

Синот на Аца Лукас решил да се осамостои – ќе заработува како таксист
фото:инстаграм/принтскрин

Дваесет и петгодишниот син на Аце Лукас, Лазар Вуксановиќ, реши да застане на свои две нозе. Тој барал работа во такси-здружене, бидејќи тој веќе не сака да земе пари од неговиот славен татко.

– Лазар сакаше да стане менаџер, но тој сè уште е млад да се справува со тоа. Така, Аца му купи автомобил за да му помогне да заработи. Бидејќи со месеци нема работа, и зема пари од неговиот татко, реши да стане таксист. Тој се јави во такси компанија и закажа интервју за работа. Не кажа дека е син на Лукас, но тие веднаш го познале зашто Лазар многу личи на неговиот татко. Не му кажаа веднаш дека ја доби работата, но сигурен сум дека ќе го ангажираат затоа што веројатно ќе им биде интересно синот на познатиот фолк пејач да ве вози низ Белград – вели извор близок до семејството Вуксановиќ.

 

View this post on Instagram

 

MOJ SIN! SREĆAN RODJENDAN! ?❤ @vuk.lazar

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) on

Аца честопати посочуваше дека сака неговите деца да станат независни и да го изберат своето место под сонцето.

Така, ќерката на Лукас работи како шминкер, додека неговиот син, по голема веројатност, наскоро ќе работи како таксист.

Останати вести од Радио Милева