Радио Милева
Лесни чекорчиња

Синчето на Слаткар и Сања им приреди радост на која и нема крај (фото)

Синчето на Слаткар и Сања им приреди радост на која и нема крај (фото)
фото:инстаграм принтскрин/јутјуб

Уште откако дојде во нивниот свет, синчето на раперот Марко Слаткар и екс-мисицата и водителка Сања Николиќ, Моша, е центарот на нивниот универзум.

Иако следбениците многупати преку коментари на социјалните мрежи побараа да видат на кого личи наследникот, познатите родители не сакаат да го изложуваат неговиот идентитет пред очите на јавноста.

Но затоа кога има нешто ново во растот на Моша, тогаш гордо сакаат да се пофалат, баш како овој пат.

фото:сања николиќ/инстаграм принтскрин

Имено, мама Сања на својот Инстаграм сподели наколку „стори“ од кои покажа дека синчето ги направило првите чекори – сигурно со помошта на мама и тато.

фото:сања николиќ/инстаграм принтскрин

Моментите беа забележани со камерата од мобилниот и споделени јавно.

За потсетување, Марко и Сања се венчаа во 2014 година, а станаа родители во 2020.

Лесни чекорчиња!

Останати вести од Радио Милева