Радио Милева

Синчето на Борко Ристовски славеше роденден во изолација: „Најголемиот празник за мене“ (фото)

Синчето на Борко Ристовски славеше роденден во изолација: „Најголемиот празник за мене“ (фото)
фото: Инстаграм

Синот на македонскиот ракометен голман Борко Ристовски и неговата сопруга Николина Ристовска наполни две години.

Бидејќи поради короната и вонредната состојба се затворени рестограните, градинките, игротеките, малиот Душан салвеше дома во најубаво друштво, со мама и тато.

Борко на социјалните мрежи објави неколку фотографии од славеникот како дува свеќички, а на синчето му посака да биде жив и здрав.

фото: Инстаграм

Ни мама Николина не ја криеше среќата што наследникот слави роденден, па на „Инстаграм“ напиша емотивна порака.

фото: Инстаграм

„Најголемиот празник за мене. Моето лавче денеска полни 2 години. Те сакам сине. Биди се што ќе посакаш во животот, биди свој, но пред тоа биди среќен“ напиша Ристовска.

фото: Инстаграм

Под објавите се нижеа честитки за убави желби за малиот Душан. За потсетување, Борко и Нина во јануари 2018 година склопија граѓански брак и запливаа во брачните води, а во 2019 година направија свадбена веселба во еден познат скопски хотел.

 

Останати вести од Радио Милева