Радио Милева
„Ја допре мојата душа“

„Си дадовме ветување“: Поранешната сопруга на Жика Јакшиќ има ново момче (фото)

„Си дадовме ветување“: Поранешната сопруга на Жика Јакшиќ има ново момче (фото)
фото:дајана пауновиќ/инстаграм принтскрин

Водителката на утринска програма, Дајана Пауновиќ, три години по разводот со колегата водител Жика Јакшиќ, најде среќа покрај друг маж, за кого тврди дека ја освоил со својата храброст и силен карактер и поддржувајќи ја во професионалниот напредок.

– Тој е човек кој ја допре мојата душа, тој е повеќе од силен, храбар и паметен. Мојата lљубов кон него можам да ја опишам како гром, а таа емоција се одразува на секој ден од мојот живот – започна Дајана за „Стори“, и откри дали планира да застане на лудиот камен по втор пат, како што неодамна беше напишано во медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAJANA (@dajana.paunovic)

– Не ја изгубив вербата во бракот, поточно, не ја изгубив вербата во љубовта. Можеби тие наслови настанале случајно, а можеби и поради големата љубов што ме придружува каде и да одам. Не можам и не сакам да бегам од неа.

Водителката откри и дали се согласува со поранешниот сопруг Жика Јакшиќ околу воспитувањето на нејзиниот син Душан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DAJANA (@dajana.paunovic)

– Се согласуваме скоро за сè, најважно за нас е неговата среќа. Душан во голема мерка избира кога и каде ќе биде, и честопати сите ние сме заедно, за да функционираме како големо семејство, што на крајот сме. Жика и јас не можеме да го избришеме постоењето едни на други, ниту пак сакаме. Кога сфативме дека сме различни, решивме дека е време да тргнеме по свој пат, со заедничко ветување дека секогаш ќе бидеме едни за други како пријатели.

Останати вести од Радио Милева