Радио Милева

Штркот слета: Се породи српската пејачка, а бебенцето го доби ова име (фото)

Штркот слета: Се породи српската пејачка, а бебенцето го доби ова име (фото)
фото:инстаграм

Пејачката Даниела Кариќ се породи денес во Белград и го донесе својот син на свет.

Данијела Кариќ се породи со царски рез, во белградската породилна болница „Народни фронт“, а бебето е тешко 3800 грама.

Шармантната пејачка и нејзиниот сопруг, кореограф и танчер Иван Милеусниќ, му го дадоа името Максим.

фото:инстаграм

Максим има латинско потекло, потекнува од презимето Максиминијан, кое е изведено од зборот „максим“ што значи „најголем“.

Породувањето поминало во најдобар ред, и мама и бебето се чувствуваат добро.

фото:инстаграм

За Иван Милеусниќ е прво дете, додека за Даниела е третото. Наследниците на пејачката Моника и Филип се исто така пресреќни за раѓањето на нивниот брат.

Останати вести од Радио Милева