Радио Милева
Секој има право на свое мислење

Што ќе му каже Марија Шерифовиќ по ова: Аца Лукас ги смета овие две пејачки за подобри од неа

Што ќе му каже Марија Шерифовиќ по ова: Аца Лукас ги смета овие две пејачки за подобри од неа
фото:ТВ Прва принтскрин

Поради една изјава на Аце Лукас во последното интервју, многумина се прашуваат како Марија Шерифовиќ ќе реагира на неговите зборови.

Имено, на прашањето да ја коментира изјавата на Катарина Остојиќ Каја дека е суетна кога некој пее подобро од неа, пејачот за „Свет“ одговори:

– Можеби Каја не се изрази добро, но тоа е живата вистина, секој сака да биде најдобар. Каја е една од двете најдобри пејачки во земјава, таа и Александра Радовиќ убиваат додека пеат.
Откако новинарот на споменатиот неделник го потсети на Марија Шерифовиќ, неговата поранешна колешка од програмата за музичко шоу на таленти на „Ѕвездите на Гранд“, со која исто така има дует, Аца рече:

– И таа добро пее, но не е како овие две. Лично, двете повеќе ми се допаѓаат, тие би биле светски sвезди. Но, јас сакам што сум роден тука. Можеби ќе бев посреќен таму, можеби ќе умрев како Мајкл Џексон, кој знае, завршува Лукас

Останати вести од Радио Милева