Радио Милева

Што ќе каже Сара Мејс? Димитар Атанасовски направи промена – вака изгледа со новиот имиџ (фото)

Што ќе каже Сара Мејс? Димитар Атанасовски направи промена – вака изгледа со новиот имиџ (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Димитар Атанасовски имаме прилика да го гледаме водителот на квизот „Арена“.

Покрај работните обврски кои произлегуваат од оваа професија, Атанасовски своето слободно време го поминува со својата ќерка Илина и сопругата Сара Костадинова односно позната како Сара Мејс.

На социјалните мрежи често може да видиме активности од нивниот заеднички живот, не кријат да споделат моменти со нивните следбеници.

Така деновиве Димитар се пофали дека се одлучил да направи нова промена на неговиот изглед,

Имено, тој ја скрати косата и брадата, а се тоа го сподели на „Инстаграм стори“ со објаснување.

„Епа не може само Оливер да носи пајак“ напиша Атанасовски, а ги праша и следбенците како им се допаѓа новиот имиџ.

фото: принтскрин/инстаграм/димитаратанасовски

Од друга страна, пред некој ден Атанасовски исто така се потсети на „Евровизија“ и тоа како изгледал пред неколку години кога си соопштувал гласовите.

фото: Принтскрин/инстаграм

Неговата сопруга, пејачката Сара Мејс која е позната по различниот стајлинг и промените кога е во прашање изгледот, како ќе го оцени новиот изглед на Диме, останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева