Радио Милева

Шпекулациите за четвртата бременост на Кејт Мидлтон не стигнуваат – наводно изолацијата игрла голема улога?!

Шпекулациите за четвртата бременост на Кејт Мидлтон не стигнуваат – наводно изолацијата игрла голема улога?!
фото:кејт мидлтон 99/инсатграм/принтксрин

Извесно време во британските медиуми се шират шпекулации дека војвотката од Сакес, Кејт Мидлтон е бремена по четврти пат. Сепак, ваквата приказна не беше потврдена.

Сепак,британското кралско семејство можеби ќе стане побогато за уште еден член.

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон (38), наводно блеска од среќа бидејќи за време на изолацијата повторно останала бремена.

Парот возбудено одбројува до доаѓањето на нивното 4-то дете, кое ќе им се придружи на 6-годишниот принц Џорџ, 5-годишната принцеза Шарлот и 2-годишниот принц Луис.

фото:кејт мидлтон 99/инсатграм/принтксрин

Имено, потврда дека Кејт навистина е бремена сè уште нема, а веста се базира на претпоставки на добро упатен коментатор на кралското семејство.

„Веќе некое време ми изгледа како Кејт да сака четврто дете и верувам дека шансите за таа желба да се оствари ѝ се зголемиле за време на изолацијата“, рекол коментаторот.

Останати вести од Радио Милева