Радио Милева

Шпанскиот фудбалер удри по Хрват поради пејачката Сека Алексиќ

Шпанскиот фудбалер удри по Хрват поради пејачката Сека Алексиќ

Познато е дека српската фолк музика е популарна и во Хрватска, а еден хрватски фудбалер се најде на мета на својот колега поради песна на Сека Алексиќ.

Хрватскиот фудбалер кој моментално игра за Челзи очигледно е фан на пејачката Сека Алексиќ, а на социјалните мрежи се појави видео на кое шпанскиот фудбалер Алваро Мората  удри по нејзините песни.

фото: реутерс

Имено, кога Мората во автомобилот ја слушна песната „Ти се храни мојим болом“, на својот колега Хрват му се обрати со следните зборови:

„П*едеру, ова е музика од твојата п*срана земја?

Оваа негова изјава наиде на критики и негативни коментари.