Радио Милева

Шоуто може да започне во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“: Карлеуша се појави во фустан со текни врвки кои едвај и ги држеа градите (фото)

Шоуто може да започне во новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“: Карлеуша се појави во фустан со текни врвки кои едвај и ги држеа градите (фото)
фото:јелена карлеуша/инстаграм

Започна снимањето на специјалното издание на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, „Гранд Специјал“ каде, наместо натпреварувачите, вистинските sвезди се всушност членовите на жирито.

Старото жири доби засилување во новата сезона, музичарот и продуцент Александар Милиќ Мили, а тука се уште: Марија Шерифовиќ, Вики Миљковиќ, Ѓорѓе Давид, Снежана Ѓуришиќ и Јелена Карлеуша – која направи шоу и од наједноставната излегувањето од автомобил.

 

View this post on Instagram

 

🐍

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

За разлика од нејзините колеги, Снежана, Вики и Марија, кои дојдоа скромно облечени, Јелена избра црн фустан, навидум едноставен. Тоа е парче на два дела – здолниште и топ со прерамки што се толку тенки и се чини, едвај ги држат бујните гради на Јелена.

Таа се смешкаше, беше очигледно дека е одморена и дека едвај чека да започне снимањето по неколкумесечна пауза.

Останати вести од Радио Милева