Радио Милева
Тешко би рекле дека е истата

Шок трансформација на Маја Беровиќ пред операциите: Ги коригирала носот, устата, градите… (фото)

Шок трансформација на Маја Беровиќ пред операциите: Ги коригирала носот, устата, градите… (фото)
фото:маја беровиќ/инстаграм принтскрин фанпејџ

Маја Беровиќ се појави на музичката сцена во 2007 година со песната „Џин и лимонада“, по која и денес е препознатлива и покрај бројните хитови кои редовно ги објавува.

Иако во тоа време имаше 19 години, и изгледаше логично поразлично, пејачката никогаш не криеше дека „отиде под нож“ и исправи неколку работи на лицето и телото и во неколку наврати истакна дека ги игнорира коментарите дека е „целосно оперирана “. како и дека „го сменила својот личен опис “.

фото:јутјуб принтскрин/маја беровиќ/инстаграм

Фотографиите на Маја од почетокот на нејзината кариера редовно кружат на социјалните мрежи, а таа неодамна отворено проговори за нејзината трансформација, велејќи дека ги направила носот, устата и градите, како и дека ја сменила бојата на косата и ги направила веѓите подебели.

“Не читам лоши коментари. Сè ми е слатко, нема од што да се срамам. Кога првпат се појавив, имав 19 години, бев слаба, имав црна коса. Кога ќе погледнам од оваа далечина, смешно е и чудно, но не се чувствувам засрамено или непријатно, тоа сум јас, кој ме сака, ме сака вака и така, и кој не сака, никогаш нема да ме сака. “Откога го оперирав носот, ништо друго не ми падна на ум. Ама потоа ги средив устата и градите, тоа е тоа засега”, рече еднаш Маја за “Ало.рс”.

Останати вести од Радио Милева